Leseroterapia jest metodą wykorzystywaną w wielu dziedzinach. Mowa tu między innymi o dermatologii, stomatologii, okulistyce, a także kosmetologii i medycynie estetycznej. W tym artykule zainteresujemy się tymi dwiema ostatnimi. Sprawdzimy z jakimi zmianami na ciele jest w stanie sobie poradzić zabieg laserowy.
Zasada działania lasera
Już na samym wstępie należy zaznaczyć, ze na rynku dostępnych jest wiele modeli laserów. Mają one więc różne właściwości i tym samym zastosowania. Jednak ogólnie można przyjąć, że urządzenie laserowe emituje wiązkę światła o ustalonym natężeniu. Wiązkę tą kieruje się na wybrany fragment ciała i naświetla przez odpowiedni dla konkretnej zmiany skórnej czas.
Zabiegi laserowe – rodzaje
Najbardziej znanym zabiegiem wykorzystującym laser jest trwała depilacja. Wykonuje się ją w wielu gabinetach, by na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Zabiegi laserowe oferowane np. przez http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/eksmisja-cellulitu/ wykonywane są także w przypadku gdy chce się zredukować, a jeśli się da to także usunąć rozstępy i blizny. Ten proces jest długotrwały, ale efekty zadowalające. Laser wykorzystuje się także przy redukcji cellulitu, który jest jedną z najbardziej znienawidzonych zmian jaka występuje na damskiej skórze. Można go także zastosować do zamykania naczynek. Ten zabieg jest bardzo precyzyjny i wymaga sporego doświadczenia od kosmetyczki.
Zabiegi laserowe – kto nie może z nich korzystać
Niestety istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem lasera. Do nich należą: aktywne nowotwory, cukrzyca, nadczynność tarczycy, gruźlica, epilepsja, a także różnego rodzaju infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe. Tego rodzaju zabiegów nie wykonuje się także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Niezależnie od tego w jakim celu wykorzystywane są zabiegi laserowe należy pamiętać, że należy poinformować specjalistę o możliwych przeciwwskazaniach. Tylko wówczas można być pewnym, że zabieg pozytywnie zadziała na skórę.